Witaj! Bardzo dziękujemy Ci za zakup kursu z Fizyki 🙂
Przygotowaliśmy dla Ciebie 17 BLOKÓW tematycznych. Być może kupiłeś/kupiłaś je wszystkie, może tylko wybrane, albo jeden kluczowy dla Ciebie w tym momencie nauki. Aby dobrze zrozumieć język, którego używamy, zapoznaj się koniecznie z BLOKIEM 1 – Wstęp do kursu. Jest on dostępny dla każdego, kto zakupił coś w naszym sklepie i może pomóc w dalszych etapach nauki.

Na dobry początek mamy do Ciebie bardzo ważną prośbę:
zaplanuj naukę

Zależy mi na tym, abyś przerobił/przerobiła zagadnienia, których potrzebujesz w całości i osiągnął/osiągnęła realne wyniki, dlatego ta kwestia jest tak istotna.
Wiele osób podchodzi do przerabiania kursu w ten sposób: jak będę miał czas, to się za to zabiorę. Prawda jest taka, że to się nie uda. Nigdy nie będziesz miał więcej czasu, bo życie będzie Ci podsuwało kolejne sprawy.
Ramit Sethi powiedział kiedyś coś takiego:
„Jak czegoś nie ma w moim kalendarzu, to nie istnieje”

Całkowicie się z tym zgadzamy, naukę trzeba sobie odpowiednio do danego etapu życia planować.
Dlatego…
Zaplanuj, gdzie i kiedy będziesz przerabiać kurs.
Jeśli chodzi o przerabianie kursów online, to możesz je przerabiać w makro albo w mikro sesjach.

W przypadku mikro sesji możesz sobie to tak zaplanować, że na przykład oglądasz jedno nagranie (teorię lub zadanie) rano.
Konkretnie zaplanuj, czy będziesz oglądał nagranie po śniadaniu, czy wstaniesz te 15 minut wcześniej, albo w drodze do szkoły. A może wieczorem po kolacji albo przed snem?
Dokładnie zaplanuj, w którym momencie dnia będziesz oglądać nagranie.
Przyjrzyj się temu, jak wygląda Twój dzień i wyłap takie momenty, w których możesz dodatkowo się uczyć. Na pewno masz w ciągu dnia wiele takich momentów, w których możesz na chwilę się skupić i obejrzeć jeden filmik. Okazuje się, że takich momentów w ciągu dnia jest całkiem sporo.

Jeśli wolisz przerabiać kurs jednym ciągiem, to zaplanuj sobie makro sesję.
Wtedy wybierasz sobie dłuższe przedziały czasowe np. 1,5-godzinne (tyle co dwie lekcje w szkole, albo zajęcia z korepetytorem), kiedy go przerobisz. Pamiętaj, że w nauce ważne są też przerwy, więc jeśli planujesz 1,5 godzinną sesję, to w środku dodaj przerwę. Zapisz sobie w kalendarzu w jakie dni takie dłuższe sesje na naukę możesz wygospodarować (każdy blok podzielony jest na części i znajduje się tam informacja ile one trwają, więc ułatwi Ci to planowanie).

Zrobione?
Świetnie!
Bardzo Ci dziękujemy i do zobaczenia w pierwszym nagraniu 🙂