Sprawdź dlaczego warto

dołączyć do kursu maturalnego z Fizyki

Korzyści z kursu


Wyselekcjonowana wiedza

Na bazie naszych doświadczeń oraz wymagań MEN wybraliśmy materiały, które musisz znać.

Przeprowadzenie przez proces nauki

Proces nauki bywa wyzwaniem, pomożemy Ci przez niego przejść.

Schematy rozwiązań zadań

Razem rozwiążemy najczęściej powtarzające się schematy zadań maturalnych.

Plan kursu maturalnego z Fizyki


Poniżej spis modułów, które znajdziesz w całym kursie.

BLOK 1

Wstęp do kursu

BLOK 2

Mechanika I
(Kinematyka)

BLOK 3

Mechanika II
(Dynamika, Ruch i Siły)

BLOK 4

Mechanika III
(Praca, energia, zderzenia)

Bloki Kursu w przygotowaniu.


BLOK 5

Mechanika Bryły Sztywnej

BLOK 6

Zjawiska Cieplne

BLOK 7

Termodynamika

BLOK 8

Drgania

BLOK 9

Fale Mechaniczne

BLOK 11

Grawitacja i Elementy astronomii

BLOK 12

Elektrostatyka

BLOK 13

Prąd Elektryczny

BLOK 13

Magnetyzm

BLOK 14

Optyka Falowa

BLOK 15

Optyka Geometryczna

BLOK 16

Fizyka Atomowa

BLOK 17

Elementy Fizyki Relatywistycznej i Fizyka Jądrowa

Poznaj swoich przewodników po świecie fizyki.


Marcin Kujda

Jestem absolwentem fizyki na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fizyka jest nauką, którą pokochałem. Przekazanie tej wiedzy w sposób taki, aby każdy miał możliwość ją zrozumieć, jest dla mnie czymś wyjątkowym. Edukacja innych to moja misja i coś w czym się spełniam. Dlatego chcę przekazać swoją wiedzę z fizyki w formie kursu, aby jeszcze większa ilość osób mogła z niej skorzystać.

Michał Balcerak

Studiowałem fizykę na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stopień magistra zdobyłem w Niemczech na University of Göttingen. W trakcie studiów ponad 5 lat pracowałem w CERN jako Student Researcher. Pracowałem również w funduszu inwestycyjnym tworząc swój start-up oparty o Machine Learning oraz AI. Uczeniem innych zajmuję się z pasji.

Mały pokaz tego, co znajdziesz w kursie.


Opinie naszych kursantów.


*Niektóre opinie pochodzą z portalu e-korepetycje.net

„Polecam kurs maturalny z fizyki autorstwa Marcina i Michała, ponieważ umożliwia uczniom przygotowanie się do matury dzięki przystępnej i wygodnej formie w postaci serii filmów na platformie bravel.pl. Kluczowym elementem szkolenia jest odmienne podejście do przekazywania wiedzy, które przypomina skuteczne metody stosowane na uczelniach wyższych. To, co wyróżnia ten kurs na tle pozostałych, to łatwa nawigacja po stronie internetowej, która ma bardzo ładną szatę graficzną. Uczeń bezproblemowo jest w stanie znaleźć potrzebny dla siebie materiał, gdyż zakładki podzielone są w układzie, że każdy będzie potrafił odnaleźć to, czego szukał, już za pierwszym razem. Z tego względu odważę się powiedzieć, że jest to najłatwiejszy w obsłudze kurs z fizyki, z którym miałem styczność. Kurs podzielony jest na bloki tematyczne (np. termodynamika czy mechanika bryły sztywnej), zawierające filmy z teorii oraz rozwiązań zadań, których treść również dostępna jest w kursie, dzięki czemu uczeń może najpierw samodzielnie je wykonać, a następnie sprawdzić czy wykonał je poprawnie i czy sam zapis jest kompletny. Aby poziom wejścia nie był za wysoki, z czym spotyka się na początku szkoły średniej, Marcin i Michał przygotowali „wstęp do kursu”, który wprowadza ucznia do świata fizyki i tłumaczy podstawowe stwierdzenia, z którymi on będzie miał do czynienia przeć cały czas szkolenia. Oprócz tego można znaleźć tu zakładkę poświęconą planowaniu nauki za pomocą kursu, dzięki czemu przyswajanie wiedzy staje się jeszcze wydajniejsze. Chciałbym polecić ten kurs wszystkim uczniom, którym fizyka sprawia wielkie trudności w szkole, a mimo to chcą nauczyć się tego przedmiotu. Odmienne podejście, przyjazna forma, łatwość obsługi i bogata merytorycznie treść filmów sprawia, że wysoki wynik na maturze z fizyki jest czymś w zasięgu ręki.”

Michał

Polecam kurs maturalny z fizyki autorstwa Marcina i Michała, ponieważ dzięki niemu udało mi się zrozumieć materiał przerabiany w szkole. Za pomocą tego wspaniałego kursu nauczyłam się podstaw przedmiotu, którego wcześniej kompletnie nie rozumiałam i nie lubiłam. Zadania, które przed kursem były dla mnie barierą nie do przejścia, stanowią dla mnie teraz coraz mniejszy problem. Nabrałam pewności siebie i przestałam bać się fizyki. Dzięki tłumaczeniu zawsze miłego, sympatycznego i spokojnego Marcina, który w swoich filmikach potrafił nie tylko dobrze wytłumaczyć materiał, ale także zaciekawić odbiorcę, przekonałam się o słuszności wyboru MatFiza ☺. Od innych, szkolenie to definitywnie odróżnia się przede wszystkim czytelnością odbioru. Forma kursu jest dla mnie idealna (bardzo prosta oraz przejrzysta), nie spotkałam się wcześniej z tak dobrze wykonaną pracą w postaci kursu. Widać, że autorom tej strony bardzo zależy na jakości produktu. Każdy temat posiada kilka zdań wstępu i wprowadzenia, aby zaznajomić się z tematem. Następnie swoje miejsce mają zadania, do których odpowiedzi wraz z dogłębnym wytłumaczeniem, znajdują się w filmiku. Tak niezwykle przemyślana struktura owocuje zaangażowaniem w procesie przyswajania wiedzy, co podczas nauki jest niesamowicie istotne. Polecam ten kurs nie tylko osobom, które mają problem z fizyką, lecz także tym, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę. Dzięki szerokich kwalifikacji Marcina, będzie to jak najbardziej możliwe!”

Wiktoria

„Polecam kurs maturalny z fizyki autorstwa Marcina i Michała, jest on przygotowany rzetelnie zgodnie z wymogami CKE, więc maturzyści znajdą tu wszystko czego potrzebują by w pełni przygotować się do egzaminu maturalnego. Kurs jest podzielony na bloki tematyczne gdzie znajduję się opis co w danej części będzie przerabiane, solidny wstęp teoretyczny, oraz zadania wraz z ich rozwiązaniami, takie uporządkowanie materiału ułatwia proces nauki. Wiedza przekazywana jest w sposób przystępny dla każdego, filmy wideo są dobrej jakości, a prowadzący przedstawiają teorie tak, że ogląda się je z zaciekawieniem. Osobiście miałam przyjemność pracować z jednym z prowadzących więc wiem, że Marcin i Michał wkładają w ten projekt całe serce i zależy im na przekazaniu wiedzy w jak najlepszy sposób by pomagać maturzystą w osiąganiu swoich celów.”

Agnieszka

„Korepetycje z matematyki z Marcinem znacznie wpłynęły na moje wyniki w nauce. Każde nurtujące mnie zagadnienie wytłumaczył dokładnie i bardzo precyzyjnie. Metody nauczania opiera na najnowszych badaniach dotyczących efektywnych sposobów przyswajania wiedzy. Atmosfera na zajęciach jest luźna i przyjacielska. Zdecydowanie polecam każdemu, kto ma mniejsze lub większe problemy z matematyką.”

Justyna

„Z pomocy Marcina korzystam od ponad roku w ramach zajęć z matematyki. Jest to niezwykle zdolna osoba, która wie jak poprowadzić zajęcia i jak objaśnić temat aby był on zrozumiały. Najbardziej cenię w nim to, że potrafi dostosować się do sposobu myślenia ucznia, nie narzuca gotowych schematów oraz pozwala myśleć samodzielnie. Pomógł mi rozwinąć swoje myślenie matematyczne, a także podnieść moje oceny z matematyki. Bardzo dobrze przygotowuje mnie do matury rozszerzonej z matematyki. Serdecznie polecam.”

Julia

Wybierz blok tematyczny, który Cię interesuje i wykup dostęp do nagrań.

Najczęściej zadawane pytania.


Masz inne pytania? Napisz do nas!

kontakt@bravel.pl